Slovart Music
Slovensky
English
Slovart Music
Novinky
Katalóg
Interpréti
Skladatelia
Podujatia
Objednávka
Služby
O nás
Kontakt
Kde kúpiť naše CD
Ján Labant
Ján Labant - gitara
Študoval hru na gitare na Konzervatóriu v Žiline u prof. Dušana Lehotského, po ukončení na Pedagogickej fakulte v Nitre a na VŠMU v Bratislave v triede prof. Jozefa Zsapku. Od roku 1987 vyučuje hru na gitare na Konzervatóriu v Žiline a od roku 1997 aj na Akadémii umení v Banskej Bystrici.
Ján Labant získal niekoľko ocenení na národných i medzinárodných súťažiach, zúčastnil sa medzinárodných festivalov a majstrovských kurzov v Maďarsku, Poľsku, Nemecku a Belgicku. Konzervatórium v Žiline absolvoval skladbou Concierto de Aranjuez od J. Rodriga za sprievodu Štátneho komorného orchestra v Žiline a bol vyhlásený za najlepšieho absolventa konzervatória za rok 1982.
V roku 1983 založil Ján Labant a PhDr. Pavol Sika v Nitre medzinárodný gitarový festival “Cithara aediculae”, ktorého je každoročným dramaturgom a interpretom.
Okrem Slovenska a Čiech koncertoval Ján Labant v Poľsku, Maďarsku, Bulharsku, Španielsku, Francúzsku, Rakúsku, Anglicku a v Austrálii. Nahráva pre rozhlas, venuje sa i komornej hre (so sláčikovým triom, kvartetom, duo s flautou, gitarové duo, duo so semiakustickou gitarou, trio so spevom a semiakustickou gitarou), spolupracuje s orchestrami. Viedol majstrovské kurzy na festivaloch a konzervatóriách na Slovensku, v Čechách, Poľsku, Francúzsku a na vysokých školách v Austrálii (Melbourne, Canberra). Býva často pozývaný za člena porôt v domácich i zahraničných súťažiach.
Nahral 5 CD platní.
 
 

Barrios Mangoré
Barrios Mangoré
La Barre Guitar Duo
La Barre Guitar Duo
Mauro Giuliani - Rossinianas
Mauro Giuliani - Rossinianas
  
Chcete byť informovaní o naších novinkách? Prihláste sa do e-mailového spravodaja.
Vlož kód: 4678 
Powered by Webcredit s.r.o.
Copyright 2009-2019. SLOVART MUSIC s.r.o.
tel.: +421(0)905 844 280  |  e-mail: info@slovartmusic.sk